Jak i gdzie sprzedać używane meble?

Jak i gdzie sprzedać używane meble?

Robisz remont i chcesz się pozbyć swoich starych mebli? A może po prostu je wymienić, pomimo tego, że wciąż są w  całkiem dobrym stanie? Sprawdź, jak i gdzie możesz je sprzedać, aby odzyskać część gotówki.

Jak sprzedać używane meble?

Jeśli przez głowę przeszła Ci myśl, aby pozbyć się swoich szaf, komód czy kanapy, pewnie zastanawiasz się, jak sprzedać używane meble. W pierwszej kolejności upewnij się, że są one w dobrym stanie. Wyczyść poszczególne elementy dokładnie z każdej strony, a także napraw ewentualne uszkodzenia, jeśli takie istnieją. Następnie określ wartość mebli. Zastanów się, ile są warte. Możesz to zrobić, np. szukając podobnych modeli w Internecie. Kolejny krok to decyzja – gdzie sprzedać używane meble? Istnieje wiele miejsc, w których można to zrobić.

Gdzie sprzedać używane meble?

Do najpopularniejszych miejsc, gdzie sprzedać używane meble może każdy, należą:

  • popularne serwisy ogłoszeniowe, np. OLX,
  • media społecznościowe, np. grupy i Marketplace na Facebooku,
  • skupy mebli używanych.

Jak sprzedać używane meble na OLX?

Aby sprzedać meble używane na OLX, musisz zarejestrować się w serwisie. Następnie kliknij przycisk „Dodaj ogłoszenie” na górze strony i wybierz kategorię „Meble”. Dokładnie wypełnij formularz ogłoszenia, podając niezbędne dane, które mogą być istotne dla kupującego. Dodaj również zdjęcia mebli oraz określ cenę produktu. Na koniec wprowadź dane kontaktowe i gotowe! Za takie ogłoszenie nie musisz płacić. Nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać na kontakt od kupującego. 

Jak sprzedać używane meble na Facebooku?

Jeśli chcesz sprzedać meble na Facebooku, masz do wyboru dwie opcje – grupy lub Marketplace. Najlepiej jednak dodać swoje ogłoszenie do obu z nich, ponieważ to zwiększa szansę na sukces. Dodanie aukcji odbywa się w podobny sposób, jak na OLX i również jest bezpłatne. Musisz jednak liczyć się z tym, że osoby zainteresowane kupnem mebli będą pisać do Ciebie na tę samą skrzynkę prywatną, co Twoi znajomi. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie przeszkodą, śmiało korzystaj z tej opcji!

Skup używanych mebli

A może nie zależy Ci na cenie, a jedynie chcesz się szybko pozbyć swoich używanych mebli? Skup jest tym, czego szukasz. Oferuje usługę odbioru szaf, komód, łóżek, kanap, stołów i innych przedmiotów wielkogabarytowych od osób prywatnych, które nie chcą zajmować się ich sprzedażą. Później zazwyczaj zajmuje się ich renowacją i sprzątaniem, a następnie sprzedaje dalej. Ty natomiast otrzymujesz gotówkę prosto do ręki i nie musisz martwić się o znalezienie kupującego.

Ogłoszenia lokalne – czy to ma sens?

Zastanawiając się, jak sprzedać używane meble, możesz wpaść na pomysł rozwieszenia ogłoszeń w pobliskich sklepach czy na słupach. Choć mogłoby się wydawać, że obecnie wszystko rozgrywa się w Internecie, to nic bardziej mylnego. Sprzedaż za pomocą tradycyjnych form wciąż ma się bardzo dobrze – tym bardziej, jeśli mowa o dużych gabarytowo produktach. Jeśli tylko odpowiada Ci ten sposób, jak najbardziej warto rozwiesić ogłoszenia w pobliskich miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *