5 gatunków kwiatów do domowego biura

5 gatunków kwiatów do domowego biura

Odpowiednie udekorowanie przestrzeni biurowej sprawi, że wszyscy w niej przebywający poczują się lepiej. Dzięki temu wydajność pracy powinna być większa. Warto więc zadbać o odpowiedni wystrój, zrób to przy wykorzystaniu kwiatów. Podpowiadamy, jakie kwiaty do domowego biura warto wybrać.

Rośliny do biura – dlaczego warto na nie postawić?

Rośliny wniosą do każdego biura odrobinę natury, poprawiając nie tylko estetykę pomieszczenia, ale również zdrowie psychiczne i fizyczne każdego, kto w nim przebywa. Są one w stanie poprawić jakość powietrza, zmniejszyć stres i zwiększyć produktywność. Zielony kolor w przestrzeni biurowej pozwala się na chwilę odprężyć, co przekłada się na wyższą wydajność pracy. Dlatego też warto postawić na rośliny do domowego biura, które dobrze wpłyną na Twoje samopoczucie.

Zobacz też: Jaka powinna być wysokość biurka?

Kwiaty do domowego biura – które warto wybrać?

Rośliny do biura warto wybrać pod kątem wizualnym. Zanim postawisz na dany rodzaj kwiatów, dowiedz się więcej na temat pielęgnacji. Rośliny w domowym biurze są atrakcyjne, lecz tylko jeśli są zdrowe i prawidłowo się rozwijają. Dlatego też weź pod uwagę ten aspekt, szczególnie jeśli nie masz ręki do kwiatów. Nasze zestawienie kwiatów przygotowaliśmy właśnie pod tym kątem. Oto pięć roślin, które będą idealne dla biurowego środowiska.

Dracena

Wybierasz kwiaty do domowego biura? W takim razie warto przychylnie spojrzeć w kierunku dracen. Są to zazwyczaj niewielkie drzewa lub krzewy, które charakteryzują się długimi, wąskimi liśćmi o różnorodnych kolorach, od zielonego, przez żółty, aż po czerwony. Dużą zaletą, jeśli chodzi o te kwiaty do domowego biura, jest łatwość w pielęgnacji. Draceny preferują jasne, pośrednie światło, ale mogą tolerować również warunki słabego oświetlenia. Są to rośliny tropikalne, ale nie lubią nadmiaru wody. Zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników roślin, draceny są doskonałym wyborem. Dzięki swojemu pięknemu wyglądowi i łatwości pielęgnacji są to idealne kwiaty do biura. 

Sansewieria

Sansewieria, znana również jako język teścia, to roślina niewymagająca, która doskonale nadaje się do biur. Jej smukłe, wyprostowane liście w kolorze jasnozielonym lub ciemnozielonym dodadzą elegancji każdemu pomieszczeniu. Sansewierie lubią jasne, ale nie bezpośrednie światło. Podlewaj je umiarkowanie, pozwól, aby gleba wyschła między podlewaniem. To również łatwe w pielęgnacji rośliny do domowego biura.

Figowiec lirolistny

Figowiec lirolistny, popularnie znany jako drzewo fidżijskie, to piękna, efektowna roślina o dużych, zielonych liściach, które przypominają kształtem skrzypce. Jest on nie tylko estetycznie atrakcyjny, ale również znany jest z doskonałych właściwości oczyszczających powietrze. Odpowiednio pielęgnowany będzie stanowić wyjątkową ozdobę Twojego domowego biura. Podlewaj go umiarkowanie, pozwalając glebie wyschnąć między podlewaniem. Ta roślina lubi jasne pomieszczenia.

Zamiokulkas

Zamiokulkas charakteryzuje się gładkimi, błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi, które wyrastają z grubych, mięsistych pędów. To popularna roślina domowa ze względu na jego odporność i łatwość pielęgnacji. Zamiokulkas jest odporny na różne warunki świetlne, ale najlepiej rośnie w jasnym, pośrednim świetle. Jest on rośliną bardzo odporną na suszę dzięki swoim mięsistym pędom, które magazynują wodę. Podlewaj roślinę, gdy górna warstwa gleby jest sucha. 

Monstera

Monstera to niewątpliwie atrakcyjna roślina, która przyniesie do każdego wnętrza odrobinę tropikalnej atmosfery. Przy odpowiedniej pielęgnacji monstera będzie pięknie rosła i zdobiła pomieszczenie przez wiele lat. Ustaw ją w jasnym pośrednim świetle i unikaj nadmiernego podlewania. 

Wszystkie te rośliny są nie tylko atrakcyjne, ale również przynoszą korzyści dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Pamiętaj, aby dostosować warunki do potrzeb każdej rośliny, a one odwdzięczą się pięknym wyglądem i poprawą jakości powietrza w biurze. A po pracy czas na wypoczynek. Zobacz, co zabrać nad morze z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *