Jakie pomidory na balkonie warto posadzić? Poznaj odmiany!

Jakie pomidory na balkonie warto posadzić? Poznaj odmiany!

Chcesz wygospodarować na swoim balkonie w tym sezonie nieco miejsca na donice z warzywami? Posadź też koniecznie pomidory! Odmiany, które nadają się do uprawy na pozytywnie zaskoczą Cię smakiem! Przekonaj się, jakie pomidory na balkonie warto posadzić.

Najlepsze odmiany – jakie pomidory na balkonie warto mieć?

Choć liczba odmian pomidorów na balkon rośnie z każdym sezonem, warto postawić na sprawdzone opcje. Zanim jednak zaproponujemy Ci konkretne rozwiązania, chcielibyśmy podkreślić, że pomidory do doniczek to specjalne odmiany, najczęściej karłowate, które dobrze sobie radzą nawet w niewielkiej ilości żyznego podłoża. Jakie pomidory na balkonie posadzić, by to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem? Propozycję pięciu odmian-pewniaków znajdziesz poniżej.

pomidory na balkonie uprawa
Photo by Tom Jur on Unsplash

Pomidor Batory F1

W dużej donicy ustawionej na balkonie możesz uprawiać pomidora Batory F1. To bardzo plenna i karłowata odmiana, która jest mało podatna na choroby grzybowe i wydaje owoce o masie około 90 g, które nie pękają. Pomidory te nadają się idealnie na przetwory, ale też będą smakowitym urozmaiceniem kanapek i sałatek.

Pomidor Batory F1

Pomidor Bawole Serce

Ta odmiana w naszym zestawieniu z pewnością Ciebie zaskoczy. Nasze zdziwienie też było duże, gdy okazało się, że Bawole Serce całkiem dobrze poradziło sobie w uprawie doniczkowej. Oczywiście wymagało palikowania i cięcia, ale trud włożony w jego uprawę nie poszedł na marne – na roślinie dojrzało sporo pomidorów, których masa była znacznie mniejsza niż przy uprawie tradycyjnej, ale smakiem pozostał ten sam.

Pomidor Bawole Serce

Zobacz też: Jak zamontować zasłony na balkonie?

Pomidory koktajlowe na balkon. Jakie odmiany wybrać?

Jako pomidory na balkon doskonale sprawdzają się też odmiany koktajlowe. Te pyszne, chrupiące warzywa potrafią wydać obfity plon nawet w przypadku uprawy w donicy. Zanim jednak zdecydujesz się na jakąkolwiek odmianę pomidora koktajlowego, poznaj te, sprawdzone przez nas. Efekt ich uprawy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

Pomidor koktajlowy Koralik

Ta odmiana pomidora na balkon dostarczy Ci nie tylko pysznych owoców (soczystych i małomięsistych), ale jest też bardzo dekoracyjna. Malutkie, intensywnie czerwone pomidorki są zebrane w grona. Jest to odmiana bardzo plenna i samokończąca – nie wymaga podpierania i cięcia, zatem sprawdza się idealnie w amatorskiej uprawie na balkonie czy tarasie.

Pomidor koktajlowy Koralik

Pomidor koktajlowy Venus

Ta odmiana wprowadzi nieco koloru na Twój balkon. Intensywnie pomarańczowe owoce pomidora Venus są niewielkie, ale bardzo smaczne i dekoracyjne. Odpowiednio uprawiane, wydają owoce już od lipca. Venus to odmiana samokończąca, która jest niezwykle prosta w uprawie i mało wymagająca. Doskonale owocuje uprawiana w donicy.

Pomidor koktajlowy Venus

Pomidor koktajlowy Vilma

Te dojrzewające w lipcu i sierpniu pomidory nadają się idealnie do uprawy doniczkowej. Drobne, czerwone, jędrne i bardzo aromatyczne owoce pojawiają się licznie na tym samokończącym krzewie. Pomidorki koktajlowe Vilma są przepyszne i nadają się zarówno na szybką przekąskę, jak i jako dodatek do sałatek czy element dekoracyjny innych dań.

Pomidor koktajlowy Vilma

Źródło zdjęć: Pixabay / Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *