Jak zamontować zasłony na balkonie?

Jak zamontować zasłony na balkonie?

Potrzebujesz trochę prywatności na swoim balkonie? Zamontuj zasłony, które skutecznie ochronią Cię przed zbyt mocno świecącym słońcem oraz przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Balkon z zasłonami – prywatność w środku miasta

Zasłony na balkon to doskonały sposób na zapewnienie sobie prywatności, ale też niezwykle gustowny dodatek. Jeśli więc chcesz urządzić na swoim balkonie przytulny kąt, warto zdecydować się choćby na zasłony, których nie można rozciągnąć, tylko stanowią ciekawy element dekoracyjny. 

Jeśli jednak potrzebujesz niekiedy ochronić się przed ciekawskim spojrzeniem obcych ludzi lub Twój balkon ma wystawę południową i w lecie bardzo się nagrzewa, warto powiesić kotary, które można zasuwać i rozsuwać. Jak zamontować zasłony na balkonie? Czy można to zrobić samodzielnie, czy może konieczna jest pomoc fachowca? Mam dla Ciebie sprytny patent, dzięki któremu zrobisz to bardzo szybko i bezproblemowo.

Zobacz też: Piaskownica na balkonie – czy to dobry pomysł?

Jak zamontować zasłony na balkonie? Szybkie i sprawdzone sposoby

Jeśli masz balkon z zadaszeniem, montaż zasłony będzie niezwykle szybki. Co jest potrzebne, by zamontować zasłony na balkonie? Szyna podsufitowa! To banalnie proste rozwiązanie zapewni możliwość płynnego przesuwania kotar. 

Jak zamontować zasłony na balkonie na szynie podsufitowej? Pierwszym krokiem jest oczywiście wymierzenie balkonu i zakup odpowiedniej szyny oraz zasłony. Wybór jest szeroki i z pewnością znajdziesz odpowiednią. Montaż szyny podsufitowej przeprowadź zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Następnie powieś zasłony i gotowe.

Pamiętaj!

Podczas montażu zasłony na balkonie zachowaj szczególną ostrożność. To praca na wysokości, konieczna jest zatem szczególna uwaga i dbałość o bezpieczeństwo.

Drugim szybkim i ciekawym estetycznie sposobem jest zawieszenie zasłony na lince aluminiowej. Możesz ją przymocować za pomocą haczyków do belek lub ścianek balkonu. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – między haczykami możesz też przewiesić sznur z lampkami odpowiednimi do użytku na zewnątrz. Dzięki temu Twój balkon po zmroku może mieć niepowtarzalny klimat.

Zasłony na balkonie na barierkę

Nie zawsze konieczne jest wieszanie długich zasłon. Jeśli to rozwiązanie nie do końca Ci odpowiada lub nie masz możliwości jego zastosowania, możesz zdecydować się na zasłonę wieszaną na barierkę, która skutecznie osłoni Cię przed wzrokiem ciekawskich podczas relaksu w fotelu ustawionym na balkonie. Montaż zasłon tego typu jest niezwykle prosty, gdyż ich producenci wyposażają je w specjalne otwory, przez które należy przeciągnąć mocowanie. 

Montaż zasłon na balkonie gwarantuje większą prywatność, abyś czuł się swobodnie, łatwiejszą kontrolę ilości światła, a także ochronę przed słońcem. Jeśli promienie są szczególnie uciążliwe latem, może to być bardzo dobry pomysł. Ponadto zasłony na balkonie występują w wielu wzorach i kolorach, ale z reguły są delikatne oraz zwiewne. Dzięki temu możesz nieco popracować nad aranżacją i ostatecznym wyglądem Twojego małego tarasu.

Balkon z przytulnymi zasłonami to doskonały początek do stworzenia zacisznego miejsca relaksu. Ustaw wygodny fotel, postaw rośliny w donicach oraz lampiony i ciesz się ciepłymi wieczorami na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *