Jaki odkurzacz do liści kupić? TOP5

Jaki odkurzacz do liści kupić? TOP5

Ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji, po to, żeby trawa i inne rośliny wyglądały wyjątkowo. Jednym z najważniejszych zadań, jest usuwanie liści oraz innych elementów, które zalegają na trawie. W tym celu warto sięgnąć po odpowiedni sprzęt. Od nas dowiesz się jaki odkurzacz do liści kupić.

Jaki odkurzacz do liści wybrać? Przegląd produktów na rynku

Prace porządkowe na ogrodzie należy przeprowadzać niezależnie od tego, jaka jest pora roku. Wiosna to czas, kiedy roślinność budzi się do życia, należy więc przeprowadzić prace porządkowe po zimie. Latem i wiosną zadbaj o porządek na zielonych terenach, po to, żeby trawa, kwiaty, krzewy i drzewa mogły swobodnie się rozwijać. W tym celu regularnie usuwaj liście, gałęzie oraz inne elementy, które zanieczyszczają przestrzeń. Dlatego przyda Ci się odkurzacz do liści.

Za pomocą tego urządzenia usuniesz zalegające na źdźbłach liście. Urządzenie działa tak samo, jak jego domowy odpowiednik, wciągając zanieczyszczenia do worka, w który jest wyposażony. Tego typu sprzęt wykorzystasz zarówno do sporadycznego oczyszczania przydomowego trawnika, jak i do sprzątania powierzchni równej kilku boiskom do piłki nożnej. Proste modele, przeznaczone do amatorskiego użytku, kosztują już od 200 złotych. Za profesjonalne urządzenia, które są wykorzystywane przez zawodowych ogrodników, trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.  

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza do liści?

Zanim ruszysz do sklepu, po to, żeby wybrać odpowiedni model, warto dokładnie przyjrzeć się, jakie cechy są ważne przy zakupie urządzenia.

Zastanawiając się jaki odkurzacz do liści wybrać weź pod uwagę rodzaj zasilania, jego moc, wagę oraz dodatkowe funkcje.

Pamiętaj, żeby każdy z tych parametrów dopasować do własnych potrzeb. Nie ma sensu wydawać ogromnej kwoty na sprzęt, z którego będziesz korzystać zaledwie kilka razy w roku. I odwrotnie, jeśli szukasz odkurzacza do profesjonalnego użytku, warto zainwestować w dobrze wyposażony egzemplarz. 

Odkurzanie to nie jest jedyna czynność, którą musisz wykonywać regularnie w ogrodzie. Zadbaj też o wysokość źdźbeł. Zobacz, czy można kosić mokrą trawę?

Rodzaj zasilania

Urządzenia ogrodowe różnią się od siebie najczęściej sposobem zasilania. Nie inaczej jest w przypadku takiego sprzętu jak odkurzacz do liści. Spalinowy, akumulatorowy czy też elektryczny – który z nich wybrać? Ten pierwszy jest wyposażony w silnik, który do działania wykorzystuje mieszankę paliwową. Dzięki temu jest wydajny i ma praktycznie nieograniczony zasięg. Podobnie sprawa wygląda, jeśli weźmiesz pod uwagę odkurzacz do liści akumulatorowy. W przypadku tego modelu zasięg również jest nieograniczony, lecz czas pracy jest krótszy niż w przypadku w pełni zatankowanego modelu spalinowego. Odkurzacz do liści elektryczny wymaga stałego podłączenia do prądu. Dlatego też taki model najgorzej wypada, jeśli spojrzysz na jego zasięg.

Moc

Ważnym aspektem jest także moc silnika. Odkurzacz do liści spalinowy, akumulatorowy lub elektryczny powinien być na tyle wydajny, żeby wciągać zarówno suche, jak i mokre liście oraz mniejsze patyki. Im wyższa moc, tym odkurzacz lepiej sobie poradzi w trudnych warunkach.

Waga

Wpływ na korzystanie z urządzenia ma także jego waga. To ona na duże znaczenie, szczególnie przy kilkugodzinnej pracy. Dmuchawa  – odkurzacz do liści powinien być możliwie jak najlżejszy, gdyż podczas wykonywania działań jego waga będzie rosła – to przez zanieczyszczenia, które będą zbierane do worka.

Funkcje

Przyjrzyj się też poszczególnym funkcjom urządzenia. Warto, żeby sprzęt był wyposażony w możliwość wydmuchiwania. Dzięki temu wykorzystasz go nie tylko do odkurzania trawnika, lecz także do pozbycia się zanieczyszczeń np. z chodnika. Warto też, żeby był to odkurzacz do liści z rozdrabniaczem. To przełoży się na to, że więcej liści zmieści się w worku. Zwróć też uwagę na możliwość regulacji prędkości działania sprzętu. Nie zawsze urządzenie musi funkcjonować z pełną mocą, dlatego warto mieć możliwość ustawienia odpowiedniej siły ssania lub dmuchania.

odkurzacz do liści ranking
fot. Freepik

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Podczas szukania odpowiedzi na pytanie: Jaki odkurzacz do liści kupić, warto też zastanowić się nad własnymi potrzebami. Dzięki temu unikniesz złego wyboru i przepłacania za funkcje, których nie wykorzystasz. Warto także wcześniej znać zakres prac, które będziesz wykonywać. Funkcja wydmuchiwania świetnie się sprawdzi, jeśli chcesz posprzątać też np. podjazd do garażu. Istotna jest także powierzchnia Twojego ogrodu. Jeśli jest to kilkanaście metrów kwadratowych, to wystarczy Ci odkurzacz do liści elektryczny. Przy większej powierzchni wybierz wariant akumulatorowy lub spalinowy.

Jaki odkurzacz do liści spalinowy wybrać?

Odkurzacz do liści spalinowy wyróżnia się dużą wydajnością. Ta wynika z zastosowania silnika, który jest napędzany benzyną. Cała konstrukcja może ważyć od kilku aż do kilkunastu kilogramów. Dlatego też postaw na model, który nie będzie stanowić dla Ciebie dużego obciążenia. Ponadto, sprawdź, czy urządzenie jest wyposażone w pas na ramię, który ułatwi Ci pracę. 

Jaki odkurzacz do liści akumulatorowy wybrać?

Jeśli chodzi o odkurzacz do liści akumulatorowy, to warto zwrócić uwagę na moc baterii. Warto, żeby była ona jak największa, ponieważ wtedy będziesz mógł korzystać ze sprzętu przez kilka godzin bez przerwy. Możesz też kupić zapasowy akumulator, dzięki czemu nie będziesz czekać aż rozładowana bateria, znowu stanie się sprawna. W przypadku takich urządzeń warto postawić na modele jednej marki, dzięki czemu będziesz mógł zamiennie wykorzystywać akumulator np. w kosiarce, odkurzaczu lub wiertarce. Takie rozwiązanie oferują m.in. firmy Parkside®, Ryobi oraz Kärcher.

Jaki odkurzacz do liści elektryczny wybrać?

Jeśli chodzi o modele elektryczne, to najważniejszym aspektem jest ich zasięg. Ten jest ograniczony przez kabel, dlatego też wybierz model o jak najdłuższym przewodzie. Dzięki temu dotrzesz do każdego miejsca w Twoim ogrodzie. Dużą zaletą takiego modelu jest niższa emisja hałasu niż w przypadku sprzętu spalinowego, to także weź pod uwagę

Jaki produkt kupić – ranking

Wiesz już, co sprawdzić, wybierając nowy odkurzacz do liści. Ranking, który stworzyliśmy, to propozycja modeli, które warto wziąć pod uwagę. Wyselekcjonowaliśmy je spośród wielu modeli dostępnych na rynku. W ocenianiu poszczególnych modeli wzięliśmy pod uwagę ich moc, wagę oraz funkcje. W ten sposób wybraliśmy najlepszy według nas odkurzacz do liści. Ranking przedstawia trzy modele akumulatorowe, jeden sprzęt spalinowy oraz urządzenie elektryczne.

Odkurzacz do liści NAC 3200W VBE320-AS-J

Do użytku domowego dobrze się sprawdzi model marki NAC. Dmuchawa – odkurzacz do liści tej firmy jest wyposażony w silnik o mocy 3200 W. Waga tego urządzenia to zaledwie 2,5 kg. Ten model ma funkcję dmuchawy oraz rozdrobnienie 10:1. To bardzo funkcjonalny sprzęt, na komfort korzystania z niego wpływa również wyposażenia w kółka.

Odkurzacz do liści PARKSIDE® PLS 2600

Odkurzacz do liści akumulatorowy marki Parkside® to budżetowy wariant, który może być wykorzystywany również przez profesjonalistów. Moc tego modelu to 2600 W, co jest bardzo wysokim wynikiem jak na sprzęt zasilany w ten sposób. Urządzenie ma skuteczny mechanizm rozdrabniający. Jego waga wynosi 3,8 kg, sprzęt może być wykorzystany do odkurzania oraz wydmuchiwania. Przez klientów ten model jest nazywany jako odkurzacz do liści Lidl. Opinie klientów, którzy z niego korzystają, wskazują, że warto go wypróbować. 

Odkurzacz do liści Ryobi OBV18

W przypadku tego modelu producent nie podaje maksymalnej mocy urządzenia. Jednak sprzęt wyposażony w bezszczotkowy silnik znalazł się w naszym zestawieniu, ponieważ słynie ze swojej wydajności. To za sprawą trybu Turbo, który zwiększa moc sprzętu, jeśli warunki tego wymagają. Waga sprzętu wynosi 3,7 kg, a do jego zasilania wykorzystywany jest akumulator Lithium+ 18V. 

Odkurzacz do liści Makita DUB363ZV

To akumulatorowy model, uznanej japońskiej marki. Zasilanie w tym urządzeniu zapewniają dwie baterie 18 V Li-Ion. Maksymalna moc tego modelu wynosi 860 W. Sprzęt waży maksymalnie 6,6 kilograma. Jest to odkurzacz do liści z rozdrabniaczem, dodatkowo z funkcją dmuchawy. Wyposażony został w regulację prędkości. Odkurzacz do liści Makita przy wykorzystaniu akumulatora 6,0 Ah może działać nawet 77 minut bez przerwy.

Odkurzacz do liści Erbauer 27,6 cc

To profesjonalny sprzęt spalinowy. Silnik w tym modelu ma moc 1,1 konia mechanicznego, co po przeliczeniu daje ponad 800 W. Sprzęt waży 8,8 kg. Zastosowanie technologii łatwego rozruchu sprawia, że korzystanie z niego jest komfortowe. Dodatkowo ten model ma system antywibracyjny. Urządzenie służy do odkurzania oraz wydmuchiwania. 

Przedstawiliśmy 5 modeli, które według nas warto wybrać jako odkurzacz do liści. Ranking pod względem mocy wygrywa NAC 3200W VBE320-AS-J. Ten sprzęt ma zasilanie sieciowe, co wpływa na ograniczony zasięg. Jeśli chcesz dostać się w każde miejsce to warto wybrać model DUB363ZV marki Makita. W zestawie z odpowiednimi akumulatorami czas jego pracy przekracza godzinę. Jeśli chcesz odkurzać liście jeszcze dłużej, to wybierz spalinowe urządzenie od Erbauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *