PowerBoost – czy to przydatna funkcja?

PowerBoost – czy to przydatna funkcja?

Producenci sprzętu elektrycznego za swój cel często obierają jak najwyższą funkcjonalność. W przypadku AGD przejawia się to często stosowaniem rozwiązań, mających na celu skrócenie czasu korzystania. Jednym z nich jest PowerBoost. Co to jest i kiedy warto stosować tę funkcję – tego dowiesz się od nas.

PowerBoost – co to jest?

Warto najpierw zastanowić się czym jest PowerBoost. Jest to funkcja, która pozwala na szybsze nagrzanie naczynia. Stosuje się ją w płytach indukcyjnych. W zależności od producenta możesz ona nosić inne nazwy. Niezależnie od tego, czy będzie to Power, Booster, czy PowerBoost, płyta indukcyjna po jej uruchomieniu szybciej nagrzeje wybrane naczynie niż w standardowym przypadku.

Zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia, które jest wyposażone w tę funkcję, to sprawdź, jak ona działa w wybranym modelu. W niektórych egzemplarzach PowerBoost może być dedykowany tylko dla jednego pola grzewczego. Jednak występują też warianty, w których funkcja szybszego nagrzewania jest zastosowana na każdym obszarze. Warto to wziąć pod uwagę, bo jeśli nie zamierzasz uruchamiać tej funkcji na całej płycie, to warto zdecydować się na urządzenie z jednym polem tego typu. 

Szukasz telewizora? Sprawdź czym różni się LED od MiniLED!

Kiedy warto wykorzystać PowerBoost?

Ta funkcja pozwala zaoszczędzić cenne minuty podczas gotowania. Jeśli chcesz np., żeby woda zagotowała się kilka chwil szybciej lub mięso prędzej osiągnęło wymaganą temperaturę, to zdecyduj się na model z technologią PowerBoost. Płyta indukcyjna z tą funkcją najczęściej jest bardzo łatwa w obsłudze, żeby ją uruchomić, wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *