Jak przygotować iPhone do sprzedaży?

Jak przygotować iPhone do sprzedaży?

Apple kilkanaście lat temu, tworząc pierwszego iPhona, zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Dotąd urządzenia tego amerykańskiego producenta są uznawane za jedne z najbardziej wydajnych na rynku. Olbrzymią popularnością cieszą się nie tylko nowe, lecz także używane modele. Jeśli chcesz zrezygnować z urządzenia, z którego aktualnie korzystasz, to zobacz, jak przygotować iPhone do sprzedaży.

Sprzedaż iPhone

Ze smartfonów od Apple korzystają miliony użytkowników na świecie. Urządzenia amerykańskiego giganta są cenione przez użytkowników za ich wysoką funkcjonalność. Użytkownicy często podkreślają, że z iPhone’a można korzystać przez lata i to bez utraty wydajności. Funkcjonalny system iOS oraz współpraca z innymi urządzeniami Apple sprawia, że korzystanie z tego typu sprzętu umożliwia wykonanie mnóstwa operacji. To wszystko wpływa na ogromną popularność iPhone.

Ceny najnowszych modeli smartfonów od Apple rozpoczynają się od 4 tysięcy złotych, a najwyższe konfiguracje często kosztują nawet 9 tys. złotych. Wpływ na wartość urządzenia ma nie tylko jego wysoka funkcjonalność, lecz także kryzys na rynku półprzewodników. Dlatego też dużo osób decyduje się na używanego iPhone’a. Jak już wspomnieliśmy, smartfony od Apple zachowują wysoką wydajność przez kilka lat, dlatego też wybór modelu z rynku wtórnego jest dobrą opcją. W ten sposób możesz korzystać z funkcjonalnego sprzętu, nie wydając na niego fortuny. Jeśli posiadasz iPhone’a w dobrym stanie, to bez problemu powinieneś znaleźć chętnych na to, żeby go od Ciebie odkupić. Zanim jednak znajdziesz klienta, warto dowiedzieć się, jak przygotować iPhone do sprzedaży.

Masz problem z instalacją elektryczną w swoim domu? Dowiedz się, jak zapobiegać przepięciom elektrycznym.

Fot. Freepik

Jak przygotować iPhone do sprzedaży?

Sprzedaż urządzenia na rynku wtórnym nie powinno stanowić wyzwania. Wystarczy tylko, że zrobisz zdjęcia urządzenia, napiszesz treść ogłoszenia i umieścisz je na wybranym portalu internetowym. Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży, to możesz udać się też do skupu smartfonów, jeśli taki punkt znajduje się w Twojej miejscowości. Zanim jednak wybierzesz się do jednego z tych miejsc, to przygotuj swojego smartfona do sprzedaży. Należy to zrobić zarówno pod względem wizualnym, jak i systemowym.

Zadbaj o wygląd smartfona

Pierwszym krokiem, który warto zrobić w kierunku sprzedaży smartfona, jest zadbanie o aspekt wizualny. Większość klientów głównie zwraca uwagę na to, jak sprzęt wygląda, dlatego też dołóż największych starań do tego, żeby prezentował się jak najlepiej. 

Jeśli przez lata korzystania, smartfon był umieszczony w etui, a na wyświetlaczu znajdowała się folia, to masz ułatwione zadanie. Sprzęt powinien być w takim przypadku pozbawiony rys i uszkodzeń. Warto dokładnie wyczyścić urządzenie, pamiętaj jednak, żeby robić to przy odpowiednich preparatów. Dobry stan wizualny sprawi, że będziesz mógł zarobić nawet o kilkaset złotych więcej.

Wykonaj kopię zapasową

Wykonanie kopii zapasowej to kolejny, ważny krok, jeśli nie chcesz stracić wszystkich danych, które zgromadziłeś na urządzeniu. To krok, który warto wykonać, nie tylko przed sprzedażą. Kopia zapasowa pozwala na zachowanie zdjęć, filmów, kontaktów oraz innych ważnych plików. Jeśli nie korzystałeś z niej wcześniej, to wykonaj ją przed sprzedażą smartfona. W tym celu:

 • wejdź do ustawień urządzenia;
 • stuknij w swoje imię i nazwisko;
 • stuknij w zakładkę iCloud;
 • Backup iCloud;
 • utwórz Backup teraz.

W ten sposób kopia zapasowa zostanie utworzona na Twoim koncie iCloud. Ta operacja wymaga podłączenia do internetu. Jeśli chcesz wykonać Backup bez łączenia się z siecią, to możesz to zrobić za pomocą aplikacji iTunes zainstalowanej na komputerze. Wystarczy, że podłączysz za pomocą kabla swojego iPhone’a i przeniesiesz dane na dysk komputera.

Odłącz urządzenia

Kolejnym krokiem do sprzedaży urządzenia jest usunięcie urządzeń, które były sparowane z nim. Najczęściej jest to Apple Watch, warto usunąć połączenie pomiędzy nim a telefonem. Możesz to zrobić z poziomu aplikacji Apple Watch na iPhonie. Uruchom ją, wybierz pole „Mój zegarek” i wybierz opcję „Rozłącz Apple Watch”. Dzięki temu połączenie zegarka ze smartfonem zostanie przerwane.

Wyloguj się z usług Apple i anuluj subskrypcje

Następnie warto się wylogować ze wszystkich aplikacji na Twoim smartfonie. Przede wszystkim rozłącz swoje konto w iMessage, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, to w przyszłości będziesz mieć problemy z tym, żeby otrzymywać SMS i MMS na nowym urządzeniu. W tym celu:

 • przejdź do ustawień;
 • wybierz opcję wiadomości;
 • przy polu iMessage kliknij suwak (powinien zmienić kolor z zielonego na szary).

Nie zapomnij również wylogować się z Apple App Store, aplikacji iCloud oraz iTunes.

Wyzeruj iPhone’a

Ostatnią rzeczą, którą warto zrobić w przypadku przygotowania sprzętu do sprzedaży, jest wyzerowanie danych. W ten sposób usuniesz wszystkie pliki i ustawienia na urządzeniu. To ostatni krok, zanim go wykonasz, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową. Gdy już to zrobiłeś, to przestrzegaj następujących kroków:

 • włącz ustawienia;
 • wybierz Ogólne;
 • kliknij przenieść zawartość lub wyzeruj;
 • wymaż zawartość i ustawienia.

Cały proces potrwa kilka chwil, lecz po jego zakończeniu urządzenie będzie pozbawione Twoich danych i ustawień.

Jak widzisz, przygotowanie iPhone do sprzedaży nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, że przejdziesz nasz poradnik krok po kroku. Dzięki temu smartfon będzie przygotowany do tego, żeby bezpiecznie trafić w ręce nowego użytkownika. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *