Co oznacza litera H na płycie indukcyjnej?

Co oznacza litera H na płycie indukcyjnej?

Korzystanie z płyty indukcyjnej niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest bezpieczeństwo większe niż w przypadku modeli gazowych. Warto dokładnie poznać ich sposób działania oraz funkcje. Jednym z najczęściej wykorzystywanych symboli, jest litera H na płycie indukcyjnej. Czytaj dalej, a dowiesz się, co ona oznacza.

Litera H na płycie indukcyjnej – co to jest i co oznacza?

Płyta indukcyjna to urządzenie elektroniczne, które pozwala na szybkie podgrzewanie. Z racji tego, że jest zasilania energią elektryczną, producenci mają duże pole do popisu pod kątem stosowania różnych funkcji, jak np. PowerBoost. Jedną z nich, która jest wykorzystywana na szeroką skalę, jest wskaźnik ciepła resztkowego. Za pomocą tego rozwiązania możliwe jest wskazanie pola grzewczego, które jeszcze nie wystygło. 

W tym celu wykorzystywana jest litera H. Pochodzi ona od słowa „hot”, które oznacza gorący. Gdy zauważysz ją na swoim urządzeniu to znak, że dane pole jest gorące i dotknięcie go może skutkować poparzeniem.

H na płycie indukcyjnej duże i małe – jaka jest różnica?

Producenci, stosują wskaźnik ciepła resztkowego, w ten sposób zwiększają bezpieczeństwo użytkowników, którzy korzystają z płyty indukcyjnej. W celu rozróżnienia temperatury, którą osiągnęło pole grzewcze, stosuje się dwa warianty sygnalizacji. Duża litera H na płycie indukcyjnej oznacza, że temperatura pola jest wysoka. Gdy pojawi się mała litera h, to znak, że pole stygnie. Sygnalizacja najczęściej jest stosowana na panelu sterującym urządzenia. Jeśli ją zobaczysz pierwszy raz to bez obaw, nie oznacza ona awarii płyty indukcyjnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *